Merhaba Ziyaretçi; Bugün Saat
Ömür dediğin

Takvime baktım da , doldu gözlerim.bir yıl daha tükenmiş demek , koca bir yılı daha harcamışız  ömürden …

Kabir kapısı biraz daha aralandı,nefesler azaldı …ama sen pek neşelisin. Cenneti garantilemiş, cehennemden Azad edilmiş gibiyiz. ..

Biz ağlarken eğlenmeyi nerden öğrendik ?? Bir yılı daha tükenince ömürden, kutlama yapılması gerektiğini kim anlattı bize??kafamızdaki kırmızı ışıltılı kukelatayla delirmiş gibi zıplamayı nerden öğrendik ???

Kimden öğrendik çam ağaçlarını kesip üzerine Hristiyan sembolleri asmayı??mutlu yıllar demeyi , çorap içinde hediye vermeyi kadeh tokuşturmayı kimden öğrendik???

Kim öğretti bize , hayvandan aşağı tavırlarla, sarhoş zinakar bedenlerle bir gece geçirince bütün yıl mutlu olunacağını. ..

Bize şah damarimizdan yakın bir Rabbimiz varken,  kuru bir ağacın dalına Kurdela bağlayıp dilek dilemeyi, nerden öğrendik ???rezzak olan Rabbe dua ve tevekkül etmek dururken,  piyango biletinden medet ummayı kimden öğrendik …?

Bizim geceleri kalkıp namaz kılan, hatimler indiren , nur yüzlü dedelerimiz ve ninelerimiz vardı .annemiz babamızda bilmezdi kafire benzemeyi. Peki ya biz o kan kırmızı kiyafetli sinsi bakışlı Adama noel baba demeyi ona muhabbet etmeyi kimden öğrendik …??

Müslüman çocuklar , kadınlar , yaşlılar ; zalimlerin ateşi göklere ulaşan bombalarla katledilirken, biz o zalimlerin Bayramlarıni havai fişek patlatarak kutlamayî, mazlumların kanları üzerinde alem yapmayı kimden öğrendik ??

Secde etmek gözyaşlarıyla dua etmek , haramlardan yılandan kaçar gibi kaçmak ,Rasûlullah aleyhisselam ‘ın izinden gitmek, Müslümanca yaşayıp rıza-i ilahiyi kazanmak varken ….

Koca koca cennet yolları ,inşirah kapıları dururken, kertenkele deliğine girmeyi nerden öğrendik biz …???

BİLGİLER
tarafından 10 Ocak 2016 - 17:31 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar kez Okunmuştur.
ETİKETLER
PAYLAŞ
Yorum yapın
İsim
:
E-Posta
:
WebSite
:
Yorumunuz
:

Soru: